Home Impressum Datenschutzerklärung Server statistics Schedule more information Admin login   Version 3.0.55d 
de en fr nl es pt ru hu pl

Bracara Augusta Match 2021

RegionPOR
ClubSociedade de Tiro de Braga
Locationhttp://www.ctba.bracara.org/BRACARA/VV_Open_inform_ing.htm
Date09-11.07.2021
Deadline20.06.2021 20:00
Match typeIPSC Handgun
Level3
Stages18
Roundsca. 350
Shot in1 day 1/2
Entry feeEUR 110 (including lunch ),- (Juniors: 0,-)
Payment
payment, after subscription by money transfer to:

Bank contact: Banco Santander Totta S.A
Address: Rua da Gandra, n.º 2, 4705-731 Celeirós BRG, Portugal
NIB: 0018 0003 4844 3022 0200 6
IBAN: PT50 0018 0003 4844 3022 0200 6
SWIFT: TOTAPTPL
Account name: Clube de Tiro Bracara Augusta
Please take care that it's identifiable who was paid for!,(NO refund possible after the end of registration)

Statusfinal
ContactJosé Gonçalves
Rua da Sofia N. 22
1° Esq. Braga
E-Mail: goncalves.jose@gmail.com
Phone: +351 963 952 126
MatchdirectorJosé Gonçalves
RangemasterVictor Riubrugent
StatsdirectorWinMSS
Comments
For ROs:
  • Please register yourself for shooting during the Prematch. If you are not able to work for 3 days, please specify during registration, failure to do so will automatically assume you are working for 3 days.
  • NO registration fees for ROs working 3 days.
  • FREE accomodation for ROs during the whole match.

Announcementhtml (Wed 23 Jun 2021 12:50:25 AM CEST)
Competitor listhtml

 Registration closed
Division \ Category  --- JuniorLadySeniorSuperSeniorSum
Open11138831
Standard28 7131462
Production59 9258101
Revolver    11
Classic5  9519
Production Optics19 39738
Sum1221226443252
ESP131
POR67
FRA28
SUI9
GIB9
EST2
ISR2
FIN1
BEL1
BLR1
GUA1
presidentsmedals4
presidentsmedals10

Squad 1Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 10, free: 3Squad 2Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 10, free: 2
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Juan KretzSUIProductionOverall1green Elsa JoaquimPORStandardLady
2green Tiago Ribas DuroPORProductionOverall2green Alejandro Martinez fernandezESPProductionOverall
3green Mateus Maia de LoureiroPORProduction OpticsOverall3green Luis Montero BernardinoESPStandardOverall
4green Juan Alberto Primo GonzálezESPStandardSuperSenior4green Fco Javier López GarcíaESPProductionSuperSenior
5green Lorenzo Frau OrtizESPClassicSuperSenior5green António José Marques CaldeiraPORStandardSenior
6green Elisabet Frau pecoESPStandardLady6green António Espadinha CanhaPORProductionSenior
7green Antonio Romero DelgadoESPStandardSuperSenior7green António Manuel Braga FarinhaPORStandardSenior
8   8green António Espadinha Silva CanhaPORStandardOverall
9   9   
10   10   
      
Squad 3Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 10, free: 2Squad 4Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 10, free: 3
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Artem YultyyevPORStandardOverall1red Isabel maria Lapaz perezESPProduction OpticsLady
2green Igor CoadaPORStandardOverall2green JOSE Mª Ortega quesadaESPProductionOverall
3green Sergey PushkarevPORClassicSenior3green Francisco Blanco ViciosaESPProductionSenior
4green Vitaliy ChalikovPORProductionSenior4green Carlos Javier Sánchez PardoESPProductionOverall
5green Andrey VoskresenskiyESPClassicSenior5green Jose Martinez CanteroESPStandardOverall
6green Uladzimir StanchykBLRProductionOverall6red Vanessa Ponte ArrebolaESPProductionLady
7green Paulo RodriguesPORStandardOverall7green Victor Alcaraz zabalaESPProductionSenior
8red Jérémie DuroBELProductionSenior8   
9   9   
10   10   
      
Squad 5Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 10, free: 4Squad 6Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 10, free: 4
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green António PalhaPORProductionSenior1green Alberto MontesESPProductionOverall
2green Luis CarvalhoPORProductionSenior2green Santiago Mencías FernandezESPClassicSuperSenior
3green Lino AntunesPORProductionOverall3green Pedro Luis Del Campo SalcedaESPProductionSuperSenior
4green Luís PereiraPORProductionOverall4green Jose manuel Moreiras rajoESPProductionSuperSenior
5green Nelson Ferreira da SilvaPOROpenSuperSenior5green Juan Rodriguez pintorESPStandardSuperSenior
6green Abel anacleto costa silvaPORProductionOverall6green Bernardino Fernández MansillaESPStandardOverall
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 7Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 0, free: 0Squad 8Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
      
Squad 9Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 10, free: 0Squad 10Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 10, free: 10
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1red Eduardo Muñoz PrendesESPProductionSenior1   
2red Diana Alexandra Herrera MejíaESPProductionLady2   
3red Juan Arturo Alonso ParraESPProduction OpticsSenior3   
4red José gonzalo Araujo jerezESPProductionOverall4   
5red Sergio Calzada AsencioESPProductionOverall5   
6red Enrique Alcaraz PérezESPProduction OpticsOverall6   
7red Jesús Maria González AnicetoESPProduction OpticsOverall7   
8red Manuel Sánchez de los ReyesESPClassicSenior8   
9red Francisco FloresESPProduction OpticsSuperSenior9   
10red Pedro LaneroESPProduction OpticsSuperSenior10   
      
Squad 11Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 10, free: 10Squad 12Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 10, free: 10
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1   1   
2   2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      
Squad 13Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 0, free: 0Squad 14Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
      
Squad 15Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 0, free: 0Squad 16Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
      
Squad 17Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 10, free: 8Squad 18Friday 08:00 all day-Saturday 08:00h morningSlots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1red Javier AymerichESPProductionOverall1   
2red Saúl Bugallo IbáñezESPProductionOverall2   
3   3   
4   4   
5   5   
6   6   
7   7   
8   8   
9   9   
10   10   
      

Squad 19Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 2Squad 20Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1red Olivier ChrapkiewiczFRAProductionSenior1green Angel GonzlezESPClassicOverall
2green Robert MendesPORProductionOverall2green Jose Oscar LorenzoESPProductionOverall
3green Martial JbFRAProductionOverall3green Antoni LanzaESPProductionOverall
4red Patrick BadaireFRAProductionSuperSenior4green Oscar CastroESPProductionOverall
5green Artur OsorioPORStandardOverall5green Jung WangESPProductionOverall
6green Pedro AlmeidaPORProductionOverall6green José Manuel GrañaESPProductionSenior
7green Mauro XavierPORProductionOverall7green Juan FerreñoESPClassicSenior
8green Carlos FartoPORRevolverSuperSenior8green Roberto MolaresESPClassicSenior
9   9green David MagdalenaESPStandardOverall
10   10green Daniel RaposoESPStandardOverall
      
Squad 21Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 1Squad 22Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 1
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Aare SosaarESTClassicSuperSenior1green John HolmesGIBProduction OpticsSenior
2green Silva SosaarESTProduction OpticsLady2green Mario ApapGIBOpenSuperSenior
3red Juan pablo AbascalGUAStandardOverall3green Stephen BorgeGIBOpenOverall
4red Marc Clusa aguilarESPProductionOverall4green Rachael HermidaGIBOpenLady
5green Jabier Les Ortiz de PinedoESPProduction OpticsOverall5green Jeff PitchfordGIBProductionSenior
6green Diego Cruz MembrivezESPProduction OpticsSuperSenior6green Shane AtheyGIBProduction OpticsSuperSenior
7green Horaci Bernabe pardoESPOpenOverall7green Edward YomeGIBOpenSuperSenior
8green Beatriz TapiaESPStandardLady8green Anthony De SotoGIBOpenSenior
9green Adur Mendizabal RuizESPProductionOverall9green Derek MontegriffoGIBOpenSuperSenior
10   10   
      
Squad 23Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 0Squad 24Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 4
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green José CarvalhoPOROpenSenior1green Jean TardiFRAProductionOverall
2green Miguel CarvalhoPOROpenOverall2green Anne BeauvilliersFRAProductionLady
3green João Lebre de FreitasPORStandardOverall3green Jean-Paul CassignacFRAProductionSenior
4green Pedro MendesPORProductionOverall4green Philippe JourdeFRAStandardSuperSenior
5green Nuno SaramagoPOROpenOverall5green Julien PalacinFRAProductionOverall
6green Alessio De VitoSUIProductionOverall6green Alex LaurelFRAOpenOverall
7green Rafael PenichePORProduction OpticsOverall7   
8green Fernando CruzPORStandardOverall8   
9green Marcos PintoPORStandardSuperSenior9   
10green Jose VieiraPORProductionOverall10   
      
Squad 25Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 0Squad 26Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 3
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Jose antonio Gonzalez dominguezESPStandardSuperSenior1red José MachadoPORProductionSuperSenior
2green Jose Ramon Asensio morenoESPStandardOverall2green Carlos Rodriguez canelaESPOpenOverall
3green Juan pedro Garcia diazESPStandardSenior3green Arturo LeriaESPOpenOverall
4green Christopher LondonESPProduction OpticsOverall4green Leria Felipe ArturESPProductionOverall
5green Concepcion Perez gilESPStandardLady5green João carlos Filipe SantosPORProductionOverall
6green Angel Lavin campoESPOpenSuperSenior6green Joel AraújoPORProductionOverall
7green Chema Marcos ferreroESPOpenSuperSenior7green Manuel FaleiroPORStandardSuperSenior
8green Carlos TeixeiraPORProductionOverall8   
9green Joseph ArrietaESPStandardSuperSenior9   
10green ÁNGEL Amat valorESPStandardOverall10   
      
Squad 27Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 1Squad 28Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 4
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green César MachadoPOROpenOverall1green Annamaria ZanardiSUIOpenLady
2green Rui CenteioPORProductionOverall2green Remo SchranerSUIOpenSenior
3green Pedro Encarnação GomesPORClassicSenior3green Patrick RoosSUIStandardOverall
4green Raul LagunillaESPStandardSenior4red Franz RöösliSUIStandardSenior
5green Jose miguel CanoESPStandardSenior5red Luis SondereggerSUIStandardOverall
6green Javier VegaESPClassicSuperSenior6green Luis Correia DiasPORStandardSenior
7green FRANCISCO J. San jose vidalesESPStandardSuperSenior7   
8green Fernando Martinez BermejoESPClassicOverall8   
9green Alexandre SousaPORClassicOverall9   
10   10   
      
Squad 29Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 0Squad 30Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Jexux Agirre ArtolaESPStandardSenior1red Bue Darias MedinaESPProductionSenior
2green Javier Millan JarautaESPStandardSenior2green Santiago Del Pozo BurruecosESPProductionOverall
3green Mª Ángeles Jiménez BlázquezESPStandardLady3green Natalia Botella GalianaESPProductionLady
4green Juan Antonio Sanchez QueroESPClassicSuperSenior4green Javier Cabre GarciaESPProductionOverall
5green Emilio Losada QuirogaESPStandardOverall5green Alfonso Torres DiazESPProductionSenior
6green Jose luis Rodríguez FreireESPStandardOverall6green Angel Julian Gonzalez del OlmoESPProductionOverall
7green Manuel Aguado TaboadaESPStandardSuperSenior7green Jose vicente Turiégano LacarteESPStandardOverall
8green Javier Diaz RodriguezESPStandardOverall8green Gabriel Pitarch GarciaESPStandardOverall
9green Francisco GutiérrezESPProductionSenior9green Alberto Castrillo SacristánESPProductionOverall
10green Jose Manuel Amoedo BlancoESPProductionSuperSenior10red Jose Zanon BlascoESPOpenSenior
      
Squad 31Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 3Squad 32Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 1
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Gonzalo De la encarnacion mompelESPProductionOverall1green Andrés Jesús Montiel ReyesESPProduction OpticsOverall
2green Pilar Moreno morenteESPProduction OpticsLady2green ANDRÉS Montiel molinaESPStandardSuperSenior
3green José Manuel Peral CampsESPOpenSenior3green Jorge Gutiérrez AfonsoESPProduction OpticsOverall
4green Juan Guerrero cabreraESPProductionOverall4green Francisco javier Honrubia RuizESPOpenJunior
5green Alfonso Hernandez sierraESPOpenOverall5green Roberto Pillado GalindoESPProductionOverall
6green Oscar Otero garridoESPProduction OpticsSenior6green Santiago Garcia CansecoESPProduction OpticsSuperSenior
7green Nestor Ibañez TovarESPProduction OpticsOverall7green Antonio ParejaESPClassicOverall
8   8red Jaime Alvira cabrerESPProduction OpticsSenior
9   9green Yeray Romero MorenoESPProductionOverall
10   10   
      
Squad 33Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 0Squad 34Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 02, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Miguel RamosPORProductionOverall1green João Pedro Mendes BastosPORProduction OpticsOverall
2green Mauricio SampaioPORStandardOverall2green Luis Filipe Mendes BastosPORStandardOverall
3green Nuno BergaPORProduction OpticsOverall3green João MonteiroPOROpenOverall
4green Manuel SilvaPORStandardSenior4green Telmo GomesPORProduction OpticsOverall
5green Jérôme CzykajloFRAOpenOverall5green José AlmeidaPORProductionOverall
6green Nicolas BergamascoFRAProductionOverall6green João SantosPORProductionOverall
7green José Pedro EstevesPORProductionOverall7green Tiago FernandesPORProductionOverall
8red Dominique AmaroFRAProductionOverall8green Ricardo BrásPORProductionOverall
9green Morgan DenoyellesFRAProductionOverall9   
10green Marie-Claude DenoyellesFRAProductionLady10   
      
Squad 35Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 1Squad 36Saturday 14:00h afternoon-Sunday 08:00h all daySlots: 10, free: 1
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Freddy Landaeta SosaESPClassicSenior1green Pierre-louis ChauvotFRAProduction OpticsSenior
2green Rosa Maria Domènech MestresESPProductionLady2green Michel RibeiroFRAOpenSenior
3green Airi Rodríguez DomènechESPProductionLady3green Gérald MarsolFRAProductionOverall
4green José Manuel Rodríguez condeESPProductionSenior4green Laurent MilleraFRAProductionSenior
5green Antonio Bestilleiro CidESPClassicSenior5green Jeremie CadetFRAProduction OpticsOverall
6green Jesus Ferreiro RodriguezESPStandardSenior6green Nicolas Arroyo NavidadESPProductionSenior
7green Peregrino Luaces LestonESPProductionSenior7green Alexandra Darias VapanenESPProductionLady
8green Jose RosalesESPStandardSenior8green Sophie BeldowskiFRAStandardLady
9green Javier Fidalgo SantosESPProductionOverall9green Arnaud BoitteFRAStandardOverall
10   10   
      

Squad 37Thursday prematch 08:00h all daySlots: 6, free: 0Squad 38Thursday prematch 08:00h all daySlots: 6, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green José GonçalvesPORStandardSenior1green Jordi Hidalgo EloyESPProduction OpticsSenior
2green Hugo SimoesPORProduction OpticsOverall2green Manuel Moreno MorenoESPProductionSenior
3green Jose GuimarãesPORClassicOverall3green Victor MartinezESPProduction OpticsSenior
4green Miguel FradePORStandardSuperSenior4green Paulo JBS BarbosaPORProduction OpticsOverall
5red Carlos ParadinhaPORProductionOverall5green Marja-Leena VapanenFINStandardLady
6green Armado RibeiroPORProductionSenior6green Buenaventura Darias medinaESPProductionSenior
      
Squad 39Thursday prematch 08:00h all daySlots: 6, free: 0Squad 40Thursday prematch 08:00h all daySlots: 6, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green António Machial PintoPORProductionOverall1green Detlef SANCHEZ-REDONDO HAGLESPProduction OpticsSenior
2green José SousaPORProductionSenior2green Manuel Carral DiezESPProduction OpticsOverall
3green Sergio RamosPORProductionSenior3green Xavier CandelierFRAProduction OpticsOverall
4green Fabrice HourlonFRAProduction OpticsSuperSenior4green Jose DumontFRAProductionSuperSenior
5green Cesard MeiFRAStandardSuperSenior5green Jean FarkasFRAProductionSuperSenior
6green Diogo NunoPORProductionOverall6green Jean-François DesaugèreFRAOpenSuperSenior
      
Squad 41Thursday prematch 08:00h all daySlots: 6, free: 0Squad 42Thursday prematch 08:00h all daySlots: 6, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Alain ArnoldSUIProductionOverall1green Christian LÓPEZ CARMONAESPProductionOverall
2green Tanja ArnoldSUIProductionLady2green Jose Rouco baoESPProductionOverall
3green Itzik EllenbogenISROpenSenior3green Cristina BarrosESPOpenLady
4green Bruno HageFRAProduction OpticsSuperSenior4green Victor RiubrugentESPOpenSenior
5green Robert YankoISROpenSuperSenior5green Javier Honrubia  de la cruzESPClassicSenior
6green Sergio MolinaESPStandardOverall6green Jesus Fermin García VazquezESPStandardOverall
      
Squad 43Thursday prematch 08:00h all daySlots: 6, free: 0Squad 44Thursday prematch 08:00h all daySlots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green David DaviteESPStandardOverall1   
2green Arturo LatorreESPProduction OpticsOverall2   
3green Facundo MelichESPProduction OpticsOverall3   
4green Juan B. Sánchez GutiérrezESPProduction OpticsSenior4   
5green Fernando PereiraPORStandardSuperSenior5   
6green JESÚS Bravo viscasillasESPProductionSenior6   
      
Squad 45Thursday prematch 08:00h all daySlots: 0, free: 0Squad 46Thursday prematch 08:00h all daySlots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
      
red: new or unclear or not paid (27)
green: confirmed / paid (225)